Урочисте відкриття аудиторії-музею імені професора О. В. Атамана

Сьогодні відбулося урочисте відкриття аудиторії-музею імені професора О. В. Атамана на кафедрі фізіології і патофізіології з курсом медичної біології ННМІ СумДУ.

1 січня Олександру Васильовичу мало б виповнитися 70 років. З них майже 30 років він очолював кафедру фізіології і патофізіології з курсом медичної біології, керівником якої він був з моменту заснування у 1993 році.

Професор Атаман О. В. – відомий патофізіолог. Він автор чотирьох монографій і понад 200 наукових праць. Протягом декількох років Олександр Васильович обіймав посаду віце-президента Наукового товариства патофізіологів України, був членом експертної ради з питань проведення експертизи дисертацій МОН України, експертом Наукової ради МОН України.

О.В. Атаман є одноосібним автором підручника з патофізіології для студентів вищих медичних навчальних закладів (у 2-х томах), по якому навчаються студенти всіх ВНЗ України. У його доробку понад 20 підручників і навчальних посібників.

За плідну діяльність професор Атаман О.В. був відзначений низкою нагород та відзнак. Він є лауреатом премії НАН України імені О. О. Богомольця за монографію “Сравнительно-патофизиологические аспекты єнергообеспечения сосудистой стенки” (2003 р.), нагороджений пам’ятним нагрудним знаком Сумської міської ради “60 років визволення міста Суми від фашистських загарбників” та нагрудним знаком “Відмінник освіти”.

Світла память про Олександра Васильовича Атамана – прекрасного педагога, талановитого вченого, непересічної людини – назавжди буде у наших серцях.

Статтю до 70-ти річного ювілею професора Атамана О.В. можна прочитати у журналі «Медична наука України», т.19, № 4, 2023, с 156.