За ініціативи нашої кафедри у Сумах вперше відсвяткували Всесвітній день науки

З 2002 року в усьому світі щорічно 10-го листопада відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Основною метою Всесвітнього дня науки є підвищення інформованості громадськості про роль науки для мирного та сталого розвитку, привернення уваги до викликів, з якими стикається наука, збільшення підтримки наукової діяльності.

З 2013 року святкування Всесвітнього дня науки почалося в Україні. Перше свято було проведене молодими вченими Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України. Наступними роками до святкування долучилися інші установи Національної академії наук України та ВНЗ зі Львову, Харкова, Дніпра й Одеси.

І от у 2017 році завдяки зусиллям науковців нашої кафедри Суми також приєдналися до святкування Дня науки. Ініціаторами святкування виступили проф. В. Ю. Гарбузова та ас. Є. І. Дубовик.

Найбільший інтерес у відвідувачів заходу викликали демонстрації, підготовлені студентами та викладачами медичного інституту, а також співробітниками наукової лабораторії молекулярно-генетичних досліджень (Ярослав Чумаченко) і центру комп’ютерних технологій (Андрій Півень, Роман Приходченко). Серед них – видовищні хімічні експерименти, досліди з жабами, виділення ДНК, окуляри віртуальної реальності. Учасники могли виміряти силу своїх м’язів, визначити ЖЄЛ, дізнатися тип вегетативної нервової системи, дослідити групу крові та відбитки пальців. Кожен міг відчути себе хірургом і пошити справжню шкіру тварин.

У рамках заходу було проведено 5 лекцій – «Хвороба з кондиціонеру» (Тетяна Івахнюк), «Клітковина – гугол лікувальних ефектів» (Віктор Досенко), «Кисень – отрута, що дарує життя» (Євген Дубовик), «Казуїстика в судовій медицині» (Анна Будко), «Життя: початок» (Галина Петрова).

Цікавим напрямом Днів науки стали майстер-класи, що пройшли 11-12 листопада в Конгрес-центрі СумДУ та в медичному інституті СумДУ. Їх для учасників провели Клименко Тетяна («Як правильно надати невідкладну медичну допомогу»), В. Ю. Гарбузова, Т. М. Олешко («Біоелектричні явища у живих тканинах»), Т. І. Михайлова, Шаповалова Наталя, Колбунов Віталій, Григор’єв Данил (дослід Конгейма), Тетяна Івахнюк («Вивчення мікроорганізмів грунту та води»), Є. І. Дубовик, Ярослав Чумаченко («Полімеразна ланцюгова реакція»), Артем Гарін («Навіщо нам пам’ять та як правильно нею користуватись»).

Були проведені цікаві екскурсії до анатомічного музею (проф. В. З. Сікора) та музею патологічної анатомії (асп. Артем Піддубний).

Дякуємо всім учасникам Днів науки за співпрацю!