1 січня завідувач кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології, доктор медичних наук, професор О. В. Атаман відсвяткував свій 60-річний ювілей.
Трудову і наукову діяльність Олександр Васильович починав у Київському медичному інституті ім. акад. О. О. Богомольця (нині Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця), який він з відзнакою закінчив у 1977 році. У студентські роки О. В. Атаман активно займався науковою діяльністю на кафедрі патофізіології, аспірантом якої він і став після закінчення інституту. У 1980 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук, з 1991 року – доктор медичних наук. Науковим керівником О. В. Атамана, його вчителем і наставником був професор, член-кореспондент АМН СРСР Микола Никифорович Зайко. На знак пам’яті про свого вчителя, нескінченної поваги і вдячності у 2008 році Олександр Васильович організував і провів Наукові читання ім. М. Н. Зайка, які тепер стали традиційними і щороку проходять навесні.
З 1993 року О. В. Атаман – завідувач кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Сумського державного університету. Під його керівництвом кафедра пройшла шлях від становлення, налагодження навчального процесу, пошуку наукових напрямів до згуртованого, високопрофесійного колективу, що постійно рухається вперед і активно розвивається.
О. В. Атаман є одним з провідних патофізіологів України. Він – одноосібний автор двотомного підручника «Патофізіологія» і посібника “Патологічна фізіологія в запитаннях і відповідях”, який витримав чотири видання.
О. В. Атаман є відомим фахівцем в галузі патофізіології кровоносних судин і молекулярно-генетичних механізмів розвитку патологічних процесів і хвороб. Він – автор чотирьох монографій, за одну з яких, “Сравнительно-патофизиологические аспекты энергообеспечения сосудистой стенки” (1999), його було удостоєно Премії імені О. О. Богомольця Національної академії наук України (2003). Загалом О. В. Атаман є автором понад 150 наукових публікацій, 1 винаходу, під його керівництвом захищено три кандидатські дисертації (В. Ю. Гарбузова, 2003; Р. Ф. Наумко, 2005; Я. В. Хижня, 2011) і 1 докторська дисертація (В. Ю. Гарбузова, 2013).
У 2011 році О. В. Атаман організував наукову лабораторію молекулярно-генетичних досліджень, яка сьогодні є провідним центром досліджень медичного інституту.
Олександр Васильович – унікальна особистість, гідна людина, видатний вчений, яскравий приклад для своїх учнів.
Колектив кафедри фізіології і патофізіології щиро вітає Олександра Васильовича з ювілеєм і бажає міцного здоров’я, сімейного благополуччя, творчої наснаги.
Нехай здійснюються всі Ваші мрії і задуми!
Радості Вам, тепла, щастя, натхнення, успіхів!