«Разом із СумДУ»: відбулося засідання професійної спільноти вчителів освітніх галузей ліцею № 33

Подія зібрала 3 січня вчителів Комунального закладу «Сумський ліцей № 33» Сумської міської ради, які зацікавлені у професійному розвитку та співпраці із Сумським державним університетом.

На важливості плідної комунікації між закладами вищої і закладами середньої освіти наголосила директорка ліцею № 33 Ірина ГУБСЬКА. Вона відзначила ефективність партнерства між ліцеєм та СумДУ, що спрямоване на підвищення якості навчання учнів.

Освітньо-наукові можливості університету представив учасникам засідання проректор з науково-педагогічної роботи СумДУ Іван КОЗІЙ.

На питанні підготовки висококваліфікованих лікарів у Сумському державному університеті зосередив увагу директор навчально-наукового медичного інституту Андрій ЛОБОДА.

Ігор РОЙ, відповідальний секретар приймальної комісії СумДУ, ознайомив учасників з основними аспектами вступної кампанії 2025 року.

Після цього учасники розподілилися за професійними спільнотами: математична, інформатична та природнича (фізика) освітні галузі; мовно-літературна освітня галузь (іноземні мови); природнича освітня галузь та освітня галузь фізичної культури.

Саме природничо-освітню галузь представила доцентка Антоніна БЄСЄДІНА, яка ознайомила учасників з можливостями співпраці з кафедрою фізіології та патофізіології з курсом медичної біології навчально-наукового Медичного інституту СумДУ. Всі присутні були інформовані щодо навчально-наукової роботи кафедри, були представлені найбільші здобутки кафедри за часи її існування. Було розкрито питання співпраці, що включало в себе можливості участі у Другій біологічній школі СумДУ для старшокласників, яка була сформована за ініціативи професорки Вікторії ГАРБУЗОВОЇ і відбудеться у кінці березня 2025 року. Можливості участі у Всесвітньому тижні знань про мозок – 2025.

Вчителів зацікавило питання залучення школярів до наукової роботи кафедри, підготовку учнів до ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, залучення до виконання науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України на базі лабораторії молекулярно-генетичних досліджень. Можливості учнів приймати участь у засіданнях наукових гуртків кафедри та участі у конференціях СумДУ: «Перший крок у науку». Не менш інформативними були презентації екскурсії школярів на кафедру та екскурсії до лабораторії молекулярно-генетичних досліджень. Викликають великий інтерес і цікаві можливості для учнів – проведення зустрічей зі школярами на базі СумДУ доценткою Антоніною БЄСЄДІНОЮ та асистенткою Зоєю ЛЕВЧЕНКО.

Захід став платформою для професійного діалогу, обміну досвідом, встановлення освітніх зв’язків між професійними спільнотами СумДУ та ліцею.