Продовженням роботи студентського наукового гуртка кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології стало засідання з темою «Стовбурові клітини та регенеративна медицина», що відбулося 21 листопада в режимі онлайн.
Регенеративна медицина є відносно новим напрямком, але, незважаючи на це, дуже активно розвивається в усьому світі і застосовується в багатьох медичних галузях: гематологіі (лейкоз, анемія), кардіології (ішемічна хвороба серця), неврології (інсульт, дегенеративні процеси), ендокринології (діабет), ортопедії і травматології (травми, дегенерація хряща), клінічній імунології (імунодефіцит), гастроентерології (цироз, хвороба Крона), комбустіології та пластичній хірургії (опіки, моделювання тканин), онкології.
Було підготовано доповіді студентами другого та третього курсів. Відкрив засідання Ігор Старостенко з темою доповіді «Стовбурові клітини: Новий напрямок у боротьбі з вірусними інфекціями». Присутні змогли дізнатися про прогрес в терапії вірусних інфекцій, а також успіхи в застосуванні стовбурових клітин для лікування коронавірусної інфекції та її ускладнень.
Наступну доповідь «Стовбурові клітини проти раку: майбутнє онкотерапії» підготувала Олеся Чернець. Було висвітлено механізми і методи застосування стовбурових клітин у пацієнтів з різними формами злоякісних пухлин.
Продовжила засідання студентка –Вікторія Ганніна з доповіддю на тему «Сучасне та майбутнє регенеративної медицини». Присутніх зацікавила інформація стосовно виникнення, етапів розвитку, можливостей подальшого застосування регенеративної медицини.
Завершальною на даному засіданні була доповідь Ольги Розмаітої на тему «Клінічні дослідження з використанням полінуклеотидів: нові горизонти в регенеративній медицині». Було презентовано роль полінуклеотидів у механізмах регенерації різних тканин людини і шкіри зокрема, а їх ефективність підтверджено численними дослідженнями.
Актуальність даної теми викликала захоплення у слухачів та активне обговорення.
З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!