1 вересня 1992 року, коли перші студенти увійшли в аудиторії навчального корпусу на Басах, розпочав свою історію медичний інститут Сумського державного університету. Тоді він був ще на правах факультету, а молодий вищий навчальний заклад називався Сумським фізико-технологічним інститутом.
За чверть століття, що минула, факультет переріс у потужну навчально-наукову структуру, відому як своїми випускниками, так і науковими здобутками. Нині медичний інститут має високий кадровий потенціал, міцну сучасну матеріальну базу, високий рівень методичного забезпечення навчального процесу і наукових досліджень.
15 і 16 листопада 2017 року в СумДУ відбулися заходи, присвячені ювілею медичного інституту. На урочистому зібранні трудового колективу і святковому концерті були присутні керівництво університету, представники обласної влади, головні лікарі лікувальних закладів області і міста, випускники медінституту, студенти, представники місцевих засобів масової інформації.
За значні досягнення в навчальній і науковій роботі було вручено нагороди вченим теоретичних і клінічних кафедр. Серед нагороджених і члени нашої кафедри. Так, багаторічну плідну діяльність завідувача кафедри О.В. Атамана відзначено Почесною грамотою Сумської обласної ради, а професора кафедри В.Ю. Гарбузової – Грамотою міського голови.
Наступного дня відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція, у якій взяли участь численні гості з різних міст України, зокрема наші колеги з Одеського національного медичного університету на чолі з завідувачем кафедри загальної і клінічної патологічної фізіології ім. В.В. Підвисоцького проф. Р.С. Вастьяновим і професором цієї кафедри І.В. Савицьким. На відкритті конференції директор медінституту А.М. Лобода вручив Грамоту доценту нашої кафедри О.Ю. Смірнову.
На пленарному засіданні з доповіддю “Недостатність вітчизняної медичної освіти: пошук критичної ланки патогенезу та засобів лікування” виступив О.В. Атаман. Порушені ним проблеми не залишили байдужими присутніх у залі і стали приводом для жвавого обговорення в кулуарах конференції.
На одному із секційних засідань наш асистент к.м.н. Є.І. Дубовик доповів про останні результати, одержані в Науковій лабораторії молекулярно-генетичних досліджень. Тема його доповіді – “Роль алельного поліморфізму в патогенезі ішемічного атеротромботичного інсульту: проміжний підсумок”.
Цікавими були виступи на секції “Науково-методичне забезпечення навчального процесу”, яку як голова провів проф. О.В. Атаман. Зокрема у виступі проф. І.В. Савицького (Одеса) йшлося про особливості методики викладання патофізіології англомовним студентам, про набутий нашими колегами досвід щодо подолання тих проблем, які виникають при значному збільшенні контингенту іноземців у наших навчальних закладах.
Завершилося урочисте святкування ювілею дружньою вечерею, в організації і проведенні якої активну участь узяли наші талановиті студенти-медики.
У березні наступного року 25-річницю свого існування буде відзначати і наша кафедра. Сьогодні ми думаємо над тим, які організувати заходи, щоб ця подія надовго запам’яталася як співробітникам, так і нашим студентам. Організаційний комітет, що його очолює О.В. Атаман, чекає на пропозиції.