23 травня 2013 року студентським науковим товариством кафедри фізіології і патофізіології було проведено інтелектуальне змагання між студентами медичного інституту «Брейн-ринг-2013».
У змаганні взяли участь 5 команд у складі:
Команда “Максимум”
- Масалітін Ігор (2 курс, 101 гр.)
- Забіяка Ірина (2 курс, 101 гр.)
- Рябоконь Олександр (2 курс, 101 гр.)
- Тверезовський Андрій (1 курс, 201 гр.)
- Масленко Анна (3 курс, 004 гр.)
Команда “Corona mortis”
- Максимова Альона (1 курс, 206 гр.)
- Яровець Аліна (3 курс, 005 гр.)
- Паньків Ігор (2 курс, 102 гр.)
- Федак Андрій (2 курс, 102 гр.)
- Васильчук Ігор (2 курс, 102 гр.)
Команда “Собаки Павлова”
- Фомін Ілля (2 курс, 104 гр.)
- Прилуцька Ірина (2 курс, 104 гр.)
- Дєдкова Катерина (2 курс, 104 гр.)
- Саєнко Олександр (1 курс, 210 гр.)
- Прасол Дар’я (3 курс, 001 гр.)
Команда “Макарб”
- Бабич Іван (2 курс, 105 гр.)
- Кушнір Вікторя (2 курс, 105 гр.)
- Левкович Мар’яна (2 курс, 105 гр.)
- Смородська Ольга (1 курс, 202 гр.)
- Шаповал Максим (3 курс, 001 гр.)
Команда “Высший разум”
- Семенов Андрій (2 курс, 103 гр.)
- Трахтенберг Катерина (2 курс, 103 гр.)
- Шорникова Ярослава (2 курс, 103 гр.)
- Романенко Ірина (2 курс, 103 гр.)
- Повидиш Настя (1 курс, 203 гр.)
Ведучим проведеного заходу вже другий рік поспіль був студент 6 курсу Євген Дубовик. Нововведенням цьогорічного брейн-рингу стали відеопитання, які викликали жвавий інтерес у учасників.
Не дивлячись на прагнення до перемоги кожної команди, гра проходила у дружній, доброзичливий, піднесеній атмосфері.
Після проведених відбіркових ігор до фіналу увійшли 2 команди: “Corona mortis” і “Высший разум”. Після напруженої розумової битви перемогу одержала команда “Corona mortis” (капітан – Паньків Ігор, 2 курс).
Кращим гравцем журі визнало капітана команди “Высший разум” Семенова Андрія.
Після закінчення гри учасники та вболівальники продовжили обговорювати питання. Найцікавішими питаннями на думку гравців були такі:
1. Давньогрецький філософ Плутарх сказав: «Хто розраховує забезпечити собі здоров’я перебуваючи в лінощах, той чинить так само нерозумно як і той, хто сподівається мовчанням удосконалити…»
2. Єдинокровні брати й сестри мають спільного батька, але різних матерів. Єдиноутробні мають одну матір, але різних батьків. Питання: Які діти генетично більш подібні – у яких спільний батько чи спільна мати?
3. Багато хто в дитинстві перенесли такі інфекційні хвороби як вітряна віспа, паротит, скарлатина, краснуха. Останні не є надто небезпечними і в більшості випадків проходять не завдавши шкоди організму та формуючи пожиттєвий імунітет. Проте розвиток зазначених інфекційних хвороб в осіб дорослого віку може призвести до значних ускладнень або навіть смерті. Питання: Як на Вашу думку, який орган організму людини є винуватцем цього?
4. Велика кількість дивних пірамід із чашами на горі згрупувались там пліч-о-пліч, як дерева посеред густого лісу. Стрімкі потоки біжать крізь них на саму верхівку і виливаються там. Заповнюючи чаші сповна. Питання: про що йде мова?
5. У практичній медицині існує метафоричний вираз, який закликає під час діагностики схилятися до найбільш імовірних та найбільш поширених діагнозів, ніж віддавати перевагу рідким хворобам та синдромам. Звучить цей вираз наступним чином: «Якщо ти чуєш стукіт копит – думай, що це скоріше за все кінь, аніж зебра». Питання: А як цей вислів звучить, наприклад, в Кенії?
Вітаємо переможців!