Виховна робота

Виховна робота на кафедрі організована відповідно до плану виховної роботи СумДУ.

Найважливішим принципом всієї роботи кафедри є нерозривна єдність навчання і виховання студентів. Сам навчальний процес – потужний чинник виховання. Кафедра прагне до того, щоб лекції та практичні заняття сприяли формуванню особистісних якостей майбутнього фахівця на основі ідей патріотизму, громадянськості, гуманізму, виробленню у студента почуття відповідальності, усвідомлення того, що краще майбутнє не може бути побудовано автоматично, без активної участі самого студента. У навчальний час викладачі багато уваги приділяють підтримці і контролю дисципліни під час практичних занять і лекцій. Співробітники кафедри завжди звертають увагу на зовнішній вигляд студентів та культуру поведінки.

Основними завданнями виховної роботи кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології зі студентами є:

1) всебічний розвиток і збереження кращих традицій СумДУ, спрямованих на виховання у студентів уявлень про престижність обраної професії;
2) свідомого ставлення до навчальної праці, потреби і умінь трудитися;
3) створення умов для самореалізації, самодіяльності, саморозвитку студентів;
4) формування умов для громадянського становлення і патріотичної свідомості студентів, культури міжособистісних і міжнаціональних відносин, толерантності, вміння працювати в колективі, потреби і навички у здоровому способі життя;
5) підвищення відповідальності органів студентського самоврядування та рівнів їх реального внеску в безперервний виховний процес.

Робота кураторів

Виховну роботу на кафедрі ведуть всі викладачі, але найбільший внесок вносять куратори. Їх діяльність здійснюється відповідно до індивідуального плану виховної роботи кожного куратора. Плани виховної роботи обговорюються і затверджуються на засіданнях кафедри. Проводяться наступні заходи: бесіди зі студентами на тему зміцнення навчальної дисципліни, обговорення підсумків екзаменаційних сесій, атестацій, проведення бесід з актуальних проблем внутрішньої і зовнішньої політики, бесіди з питань морального, патріотичного, естетичного виховання.

Для кураторів академічних груп щороку проводяться семінари з метою координації та підвищення ефективності навчально-виховної роботи зі студентами.

Викладачі кафедри є кураторами груп 1–3 курсів:

У роботі зі студентами 1 курсу метою є допомогти вчорашнім школярам швидко і безболісно адаптуватися до нової для них системи навчання; знайомити студентів з історією та традиціями Вузу; повідомити необхідні відомості про бібліотеку, організації спортивної та культурно-масової роботи; роз'яснити студентам їх права та обов'язки; надати допомогу студентам в організації навчального процесу, самостійної роботи і підготовки до поточного контролю.

Для кураторів 2 і 3 курсів важливі інші завдання: формування та зміцнення внутрішньо групового колективу, залучення до наукової діяльності, до практичної участі студентів у самоврядуванні, до профспілкової діяльності.

Робота кураторства будується на індивідуальному підході до студентів, на знанні їх інтересів, побуту, стану здоров'я, можливості надати посильну допомогу у вирішенні навчальних, соціально-побутових та інших проблем, що виникають у процесі навчання в університеті, задоволенні його культурних запитів, застереженні від здійснення помилок, що тягнуть за собою дисциплінарне покарання.

Куратори, згідно розкладу, проводять кураторські години, на яких обговорюються актуальні питання студентського життя та студентського самоврядування, результати проміжних атестацій.

Чимало роблять куратори для всебічного культурного розвитку студентів. Нерідко вони відкривають нові таланти, які поповнюють творчі колективи, допомагають і підказують студентам як цікаво і з користю провести вільний час. Багато студентів відвідують численні гуртки, спортивні секції, студії, організовані в університеті, щороку талановиті студенти беруть участь в конкурсі талантів «Золотий інтеграл» і КВК. За допомогою кураторів проводиться велике число екскурсій по Сумам і іншим містам України, відвідування музеїв, виставок, театрів, концертних залів.

У 2017–18 навчальному році доцент Обухова О.А. була куратором групи МЦ-724, старший викладач Бєсєдіна А.А. – гр. МЦ-703, асистент Дубовик Є.І. – гр. МЦ-721 , ст. лаб. Кривонос Т.В. – гр. МЦ-704.

У 2016–17 навчальному році доцент Міхайлова Т.І. була куратором групи ЛС-613, асистент  Бєсєдіна А.А. – групи ЛС-612, асистент Олешко Т.Б. – групи ЛС-615, асистент Хоменко К.П. – групи ЛС-611, ст. лаб. Кривонос Т.В. – групи 614.

У 2015–16 навчальному році асистент Обухова О.А. була куратором груп ЛС-520 і ЛС-418, асистент Хоменко К.П. – груп ЛС-515 і ЛС-414, асистент Півень С.М. – групи ЛС-514 і ЛС-413, асистент Розуменко І.О. – групи ЛС-529 і ЛС-404, ас. Марченко І.В. – група ЛС-513 і ст. лаб. Кривонос Т.В. – групи ЛС-517 і ЛС-415.

У 2014–15 навчальному році асистент Обухова О.А. була куратором груп ЛС-418 і ЛС-310, асистент Хоменко К.П.– груп ЛС-414 і ЛС-325, асистент Сотников Д.Д. – групи ПС-301, асистент Півень С.М. – групи ЛС-413 і ЛС-311, асистент Розуменко І.О. – групи ЛС-404 і ЛС-313 і ст. лаб. Кривонос Т.В. – групи ЛС-415.

У 2013–14 навчальному році асистент Обухова О.А. була куратором групи ЛС-310, асистент Хоменко К.П. – групи ЛС-312, асистент Сотников Д.Д. – групи ЛС-313, доцент Кіндя В.І. – групи ЛС-230, старший викладач Міхайлова Т.І. – групи ЛС-225.

31 серпня 2018 року в Сумському державному університеті відбулася хвилююча церемонія Посвяти першокурсників в студенти. Вступ до медичного інституту – це гарний старт у самостійне майбутнє (детальніше див. тут).
У жовтні 2016 р. студенти-першокурсники відвідали Гематологічне відділення Сумської обласної дитячої лікарні та Сумський спеціалізований будинок дитини (детальніше див. тут).

20 вересня 2016 року відбулася студентська толока медичного інституту.

В ній активну участь взяли студенти першого курсу (детальніше див. тут).

31 серпня 2015 року в Сумському державному університеті відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти. Куратори кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Обухова О.А., Півень С.М., Марченко І.В., Розуменко І.О., Хоменко К.П. і Кривонос Т.В. познайомилися зі своїми групами.

Традиційно ректор СумДУ Васильєв А.В. привітав студентів першого курсу зі вступом до вищого навчального закладу. Студентським самоврядуванням було організовано феєричний і незабутній святковий концерт з приводу цієї нагоди.

23 лютого 2015 р. на площі біля теоретичного корпусу медичного інституту відбувся захід-реквієм приурочений вшануванню пам'яті героїв Небесної Сотні, які загинули в лютому 2014 року в Києві. Студенти разом з викладачами запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували невмирущу пам’ять про загиблих героїв Небесного Війська (детальніше див. тут). 28 березня 2015 р. відбулася студентська інститутська толока. На ній активно працювали всі студенти I курсу разом зі своїми кураторами (детальніше див. тут).
12.02.2015 року куратори академічних груп першого курсу Обухова О.А., Хоменко К.П., Кривонос Т.В. і Розуменко І.О. були учасниками семінару на тему: «Рефлексивна культура та рефлексивна компетентність». Під час проведення цього заходу наші куратори разом з колегами з інших факультетів СумДУ в тісному колі поділилися своїми проблемами, сподіваннями, побажаннями та досвідом роботи зі студентами-першокурсниками. Брали активну участь у психологічних тренінгах, проявивши свою активність та креативнний підхід (детальніше див. тут).
У грудні 2008 року кураторами О.А.Обуховою і Т.В.Івахнюк (каф. гігієни і екології з курсом мікробіології, вірусології та імунології) для студентів медичного факультету було організовано екскурсію до м. Києва в Національний науково-природничий музей НАН України (детальніше див. тут). У 2007 році студенти медичного факультету відвідали Уманський дендропарк. Поїздка була організована кураторами О.А.Обуховою і Т.В.Івахнюк (каф. гігієни і екології з курсом мікробіології, вірусології та імунології) → детальніше див. тут.

 

31 серпня 2015 року в Сумському державному університеті відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти. Куратори кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Обухова О.А.Півень С.М.Марченко І.В.Розуменко І.О.Хоменко К.П. і Кривонос Т.В. познайомилися зі своїми групами.

Традиційно ректор СумДУ Васильєв А.В. привітав студентів першого курсу зі вступом до вищого навчального закладу. Студентським самоврядуванням було організовано феєричний і незабутній святковий концерт з приводу цієї нагоди.

Last Updated (Thursday, 20 December 2018 22:41)