VI Національний конгрес патофізіологів України (Місхор, 2012)
З 3 по 5 жовтня 2012 р. в Криму на базі санаторію «Місхор» відбувся VI Національний конгрес патофізіологів України з міжнародною участю «Від експериментальних досліджень до клінічної патофізіології». Організаторами Конгресу стали Національна академія наук і Національна академія медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України і Криму, Наукове товариство патофізіологів України, Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України і Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського.
У роботі конгресу взяв участь завідувач кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Сумського державного університету проф. О.В.Атаман.
Наукова тематика форуму патофізіологів була присвячена різним аспектам сучасної науки: від молекулярних і молекулярно-генетичних механізмів розвитку патологічних процесів і хвороб до проблем клінічної патофізіології. Було проведено 3 пленарних і 12 секційних засідань, під час яких вчені обговорювали широкий спектр проблем, ділилися своїми досягненнями у вивченні етіології і патогенезу хвороб, наводили нові дані щодо сутності патологічних процесів і механізмів їх розвитку. Докладну інформацію про засідання конгресу див. тут.
У рамках конгресу відбувся круглий стіл, присвячений актуальним питанням викладання патофізіології. Великий інтерес і дискусію викликала доповідь проф. О.В.Атамана "Патофізіологія як наука і навчальна дисципліна: наскільки вони далекі сьогодні одна від одної?" (див. тут).
На конгресі проф. О.В.Атаман провів презентацію I тому свого підручника з патофізіології для студентів вищих медичних навчальних закладів «Загальна патологія», який щойно побачив світ у видавництві «Нова книга» (див. тут).
На заключному пленарному засіданні учасники конгресу обрали новий склад правління Наукового товариства патофізіологів України (до його складу увійшов проф. О.В.Атаман). Головою товариства обрано академіка НАН України О.О.Мойбенка, його заступниками – члена-кореспондента НАН і академіка НАМН України О.Г.Резникова, члена-кореспондента НАМН України В.М.Єльського, ректора Запорізького державного медичного університету, професора Ю.М.Колесника, проректора з наукової роботи Кримського державного медичного університету, професора А.В.Кубишкіна.
За результатами проведеного конгресу було ухвалено резолюцію (див. тут), у якій затверджено ряд рішень, що стосуються пріоритетних напрямів фундаментальної і клінічної патофізіології, заохочення молодих учених, організаційних питань, а також рекомендацій щодо проведення конференції і пленуму товариства в 2014 році і чергового конгресу в 2016 році.